Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane przez Państwa pytania i odpowiedzi na nie:

  1. Czy mogę nosić soczewki kolorowe, czy najpierw powinnam/powinienem zgłosić się do lekarza? – Oczywiście możesz nosić soczewki kolorowe. Wizyta u lekarza jest konieczna jeśli pogarsza nam się wzrok i okulista musi wtedy najpierw określić wadę wzroku, na podstawie której można dobrać soczewki z odpowiednią mocą. Większość naszych modeli to soczewki z mocą 0, więc przy ich zakupie nie ma konieczności wcześniejszej wizyty u lekarza.
  2. Jak długo mogę nosić soczewki kolorowe Eyetoeye.pl w ciągu dnia? – Jeśli to Twoje pierwsze soczewki, zadbaj o to aby pierwszy raz mieć je jednorazowo na oku nie dłużej niż 4 godziny. Po tym czasie, ściągnij soczewki chociaż na kilka minut aby je nawilżyć w świeżym płynie do soczewek. Czas noszenia soczewek można wydłużać stopniowo do nawet 10 godzin.
  3. Czy soczewki trzeba ściągać do snu? – Tak, koniecznie. Soczewki musimy zawsze zdjąć i schować do pojemniczków z płynem przed położeniem się spać.
  4. W czym trzeba nawilżać soczewki? – Soczewki kolorowe należy nawilżać w płynie do soczewek. Jest to płyn uniwersalny, odpowiedni zarówno do standardowych soczewek optycznych, jak i soczewek kolorowych i crazy. Buteleczka takie płynu kosztująca ok. 20 zł, wystarczy nam na kilka miesięcy użytkowania.
  5. Jak długo mogę korzystać z soczewek? – To zależy od konkretnego modelu, okres przydatności jest zawsze wskazany w opisie poszczególnego modelu. Większość naszych modeli to modele 12-sto miesięczne. Oznacza to, że jeśli będziemy dbać odpowiednio o nasze soczewki (zachowana odpowiednia higiena oraz nawilżanie) to od momentu otworzenia pojemniczków i pierwszego wyciągnięcia soczewek, będziemy mogli z nich korzystać nawet rok.
  6. Co to znaczy „zachować odpowiednią higienę i nawilżać soczewki”? – Należy pamiętać, że oczy to bardzo wrażliwa część ciała dlatego trzeba o nie dbać bardzo dobrze. Zawsze zakładając/ściągając soczewki musimy pamiętać o:

        -czystych dłoniach,

        -czystym miejscu gdzie zakładamy/ściągamy soczewki – najlepiej w zadbanej łazience,

        -zakładając/ściągając soczewki róbmy do delikatnie.

        „Nawilżenie soczewek” – trzymając soczewki w pojemniczkach musimy pamiętać aby był w nim zawsze czysty, świeży płyn do soczewek. Należy go wymieniać regularnie, najlepiej co dzień. Po kilku godzinach noszenia soczewek na oku, także należy je chociaż na kilka minut umieścić w świeżym płynie aby się odpowiednio nawilżyły.

  1. Co wysyłacie w zestawie? – Wysyłamy Państwu parę (2 sztuki) wybranego modelu soczewek. Soczewki kolorowe Eyetoeye.pl znajdują się w szklanych pojemniczkach, w których można je także trzymać na co dzień. Są one w płynie jednorazowym, który należy uzupełnić nowym po pierwszym założenie soczewek.
  2. Jak założyć/ściągnąć soczewki kolorowe? – Przy pierwszym/drugim podejściu może nam to sprawić delikatne trudności i potrwać kilku minut. Należy pamiętać, żeby wykonywać te czynności delikatnie. Kolejne próby nie będą już na pewno stanowić dla nas żadnego problemu i będziemy to robić w chwilę! Cały szczegółowy proces zakładania i ściągania soczewek mogą Państwo przeczytać tutaj:

http://www.eyetoeye.pl/pl/i/Jak-zalozyc-soczewki-kolorowe/5

http://www.eyetoeye.pl/pl/i/Jak-zdjac-soczewki-kolorowe/13

 

W razie jeśli będą mieli Państwo jeszcze jakiekolwiek pytania dotyczące naszych modeli soczewek i wszystkiego co z nimi związane, prosimy Państwa o kontakt z nami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl