Jak założyć soczewki kolorowe?

      Jak założyć soczewki kontaktowe/kolorowe/crazy?

Każdy z nas miał kiedyś pierwszy raz styczność z soczewkami kolorowymi lub crazy. Zapewne większość ludzi miała przez chwilę w głowie myśl: Jak założyć soczewki kolorowe? Jak zdjąć soczewki kolorowe?

Dla tych, którzy mają z tym problem, przedstawiamy poniżej kilka wskazówek, które na pewno ułatwią ten proces!

Zakładanie soczewek kontaktowych:

  1. Chcąc założyć soczewki, w pierwszej kolejności pamiętaj o dokładnym umyciu rąk. Bezpieczeństwo jest najważniejsze dla Twoich oczu dlatego należy im zapewnić odpowiednią higienę.
  2. Dokładnie wysusz dłonie. Pomoże Ci to w wygodnym oraz sprawnym nałożeniu soczewki na oko.
  3. Nałóż soczewkę na końcu palca wskazującego, tak aby brzeg soczewki kolorowej miał kształt miseczki. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej formy aby bez problemu założyć soczewkę na oko.
  4. Palcem wskazującym drugiej dłoni odchyl delikatnie dolną powiekę w dół.
  5. Patrząc cały czas w lustro, nałóż delikatnie soczewkę kolorową na oko, nie ruszając nim.
  6. Po nałożeniu soczewki, gdy czujesz oraz widzisz w lustrze, iż leży ona jednolicie na oku, spójrz w górę oraz dół, a następnie mrugnij kilka razy okiem.
  7. Jeśli soczewka Cię w żaden sposób nie uwiera oraz widzisz w lustrze, iż cały czas leży na oku w sposób jednolity to znaczy, że została nałożona w prawidłowy sposób i cały proces można powtórzyć dla drugiego oka.
  8. Jeśli soczewka się odchyla lub sprawia wyraźny dyskomfort, ściągnij ją, nawilż w płynie pielęgnacyjnym dla soczewek oraz powtórz cały proces jeszcze raz.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl